2011. január 31., hétfő

bizonyság


Isten gyermekének lenni (1.)

Lásd, hány esztendeje szolgálok neked, soha meg nem szegtem parancsodat, mégsem adtál nekem soha egy kecskét sem, hogy mulathassak barátaimmal.
Fiam! te mindig velem vagy, és mindenem a tiéd.

A 2. elveszett fiú (Lk 15,25-32)

A tékozló fiú történetét már sokszor hallottuk. Ismerjük. Szeretjük. Oly jó hallgatni, ahogy visszafogadnak bennünket az atyai házba. Ez olyan szívmelengető.
De engem most jobban érdekel a másik fiú, mert azt hiszem, mi régóta keresztények sokkal inkább hasonlítunk ehhez a másikhoz, aki már évek óta az atyai házban él, soha el nem hagyta, ott szolgál, mindent megtesz a családi birtokért, az apjáért, mint ahogy mi is: évek óta imádkozunk, buzgók vagyunk, dolgozunk az Úr ügyéért, szolgáljuk Istent és büszkék is vagyunk erre, hátha beszámítja majd nekünk.
Annyira más ez a két fiú és a történetük. Egy lényeges dologban azonban teljesen megegyeznek azon a napon:
Mindketten szolgának tekintik magukat, nem fiaknak.
Az elveszett fiú, legalább tudta ezt, és megtért. A másik viszont sokkal rosszabb helyzetben van, mert észre sem vette – ezért oly nagy a felháborodása – és éppen ez a tragédiája: az atyai házban élni nap-mint nap és kimaradni a kegyelmekből, nem részesülni a lakomából, az örömből, a táncból, a vigasságból, csak a gürizésből, az igavonásból a mezőn, a szolgálatból...
Pedig „tudta” õ – hisz nap mint nap úgy szólította az apja, hogy „Fiam” - csak nem hitte. (Talán ki akarta érdemelni?)
Nem ilyenek vagyunk mi, jó keresztyének ? Miért felejtjük el a származásunkat?
Más dolog tudni, hogy gyermeke vagyok Istennek és más dolog úgy élni. A másik fiú egy dolgot nem tett soha életében: nem kért magának semmit az apjától. Te kértél már?
Nem szolgái vagyunk Istennek, hanem a gyermekei.
Te, második elveszett fiú, Isten gyermeke – elmélet vagy élet?

Isten gyermekének lenni (2.)

Szóval nem szolgák vagyunk már, hanem gyermekek – ez az evangélium.
De mit is jelent Isten gyermekének lenni? Láttuk a példabeszédből: a gyermek elvár valamit a szüleitől, de nem fizetség fejében, hanem alanyi jogon: ez a gyermekség – a szolga csak álmodik erről, de soha nem kér semmit. Miben áll a gyermekség lelkülete? Istentől várni a dolgokat:
Ezért azt mondom nektek: Ne aggódjatok az életetekért, hogy mit egyetek, se a testetekért, hogy mibe öltözködjetek. Nem több az élet az ételnél, a test pedig a ruhánál? Nézzétek az ég madarait: nem vetnek, nem aratnak, csűrökbe sem gyűjtenek, és a ti mennyei Atyátok táplálja őket. Nem értek ti sokkal többet ezeknél? Ki az közületek, aki aggodalmaskodásával képes az életkorához egyetlen könyöknyit hozzátenni? És a ruha miatt miért aggódtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan növekszenek: nem fáradoznak, és nem fonnak; mégis, mondom nektek: még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. Ha pedig a mezei füvet, amely ma van, és holnap a kemencébe vetik, Isten így felöltözteti, nem sokkal inkább titeket, kishitűek? Ne aggódjatok tehát és ne mondogassátok: „Mit együnk?”, vagy: „Mit igyunk?”, vagy: „Mibe öltözködjünk?” Mert ezeket a pogányok keresik. Hiszen tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mindezekre szükségetek van. Ti keressétek először az Isten országát és annak igazságát, és mindezt megkapjátok hozzá.

--

2011. január 27., csütörtök

bizonyság


Szent Péter

A pap és a buszsofőr egyszerre kopogtatnak a mennyország kapuján. Kijön Szent Péter, röviden elbeszélget velük, majd beengedi a buszsofőrt. A pap fölháborodva kérdezi:
- És én? Engem, aki egész életemben Isten szavát hirdettem, nem engedsz be? Hogy lehet ez?
- Hát úgy, hogy amíg te prédikáltál, mindenki aludt. Bezzeg amíg a buszsofőr vezetett, addig mindenki imádkozott...

Gyóntatás

A pap gyóntatja Mórickát:
- Móricka, miért loptad el a hentes biciklijét?
- Atyám, nem hallom.
Az atya most már hangosabban:
- Móricka fiam, miért loptad el a hentes biciklijét?
- Atyám, a rácsnak ezen az oldalán semmit sem hallani, cseréljünk helyet!
Helyet cserélnek, mire Móricka megkérdezi:
- Atyám, miért bujt ágyba a hentes feleségével?
- Ah, itt tényleg nem hallani semmit!
Mise

A vasárnapi mise végén így szól a pap a gyülekezethez:
- Van egy jó és egy rossz hírem! A jó hír az, hogy van elég pénzünk a templom tornyának a megjavításához. A rossz hír az, gyermekeim, hogy mind a ti zsebetekben van.

10 parancsolat

Egy férfi egész héten keresi az új kalapját, de sehol nem találja. Vasárnap misére megy a templomba, beül a hátsó sorba. Elhatározza magában, hogy a mise végén majd gyorsan elindul kifelé, és leakaszt egy idegen kalapot a fogasról.
Mikor véget ér a mise, a férfi inkább meggondolja magát, mégsem lop kalapot, hanem odamegy a paphoz:
- Atyám, én bűnös szándékkal jöttem ma a templomba, hogy egy kalapot lopjak, mert a sajátomat elhagytam. De amikor végighallgattam a beszédét a Tízparancsolatról, meggondoltam magam.
- Isten megáld ezért, fiam. Örülök, hogy meghallgattad az Úr szavát, hogy "Ne lopj!" Ugye, ez volt, ami hatott?
- Nem, Atyám, amikor azt említette, hogy "Ne paráználkodj!", akkor eszembe jutott, hol hagytam a kalapomat.
Papok dilemmái
Két pap beszélget:
- Szerinted feloldják végre a cölibátust?
- Szerintem azt már csak a gyerekeink érik meg.
Büntetés

Hittanórán megkérdezi az oktató a gyerekektől:
- Ki tudja, milyen bűnt követett el Ádám?
Pistike jelentkezik:
- Tiltott gyümölcsöt evett.
- Helyes. És mi lett az eredménye?
- El kellett vennie Évát feleségül.



„Hass, alkoss, gyarapíts, s a haza fényre derül"
(Kölcsey Ferenc)

„Azért vagy itt, hogy mindent láss
Hogy érts a szó, olvasd az írást.
Azért vagy itt, hogy mindent megtanulj,
hogy az égbe szállj, nehogy a porba hullj."
(Ákos)

„Mert az égi útnak elve:
kúszva, vérzőn énekelve,
portól, sártól piszkosan,
menni mindig, biztosan"
(Dsida Jenő )                                                                                                                                                           --,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-

"De amikor hittek Fülöpnek, aki az Isten országáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló evangéliumot hirdette, megkeresztelkedtek férfiak és nők egyaránt." (ApCsel. 8:12)
Nagyon sok prédikátor testvér úgy értelmezi, úgy tanítja, úgy gondolja, hogy a vízbe való merítés az újjászületés, a Szent Szellemmel való keresztség meg egy másik újjászületés. Elmondom, hogy a vízkeresztség fontos, de az egy külső cselekmény, egy vallástétel, amit a testvérek miután megtértek vagy újjászülettek, engedelmességből tesznek Jézus Krisztus példája nyomán.Hogy mások is lássák ,megváltozott életük Az újjászületés a Szent Szellemnek az elhangzott Igével kapcsolatos együtt-munkálkodó hatása, mert újjászületni csak betű hallgatása által nem lehet! Annak a betűnek, annak az Igének elevenné válása pedig csak a Szent Szellem által történhet! Ha valaki hallgatja az Isten beszédét, és az Isten Szent Szelleme hatással van rá, hogy azt az Igét elevenné változtatja a hallgató számára, és az engedelmeskedik, akkor tudja az illető befogadni az Igét, és a beoltott Ige nyomán megtörténik az újjászületés. A puszta beszéd magában nem tudja ezt elvégezni, csak a Szent Szellem által beoltott Ige! Sok helyen hirdetik az Igét, mégsem születik senki újjá, mert csak emberi beszéd! De ha a Szent Szellem hatása alatt áll aki szól, akkor az- az Ige elevenné válik. A hallgató csak azt veszi észre, hogy a könnyei peregnek, mert érintve van a szíve, mert a beoltott Ige megérintette.

2011. január 26., szerda

bizonyság

“Az Úr elé ha tárod a szív alázatát” 
Mondd meg a testvérednek, Áronnak, hogy ne menjen be akármikor a szentélybe a kárpiton belül, a ládán levő födél elé, hogy meg ne haljon, mert a födél fölött jelenek meg felhőben. Úgy menjen be Áron a szentélybe, hogy vigyen egy bikát vétekáldozatul és egy kost égőáldozatul. Öltözzék gyolcsból készült szent köntösbe, gyolcsnadrág legyen rajta, gyolcsövvel övezze magát körül, gyolcssüveget tegyen a fejére. Szent ruhák ezek, mosakodjék meg azért vízben, és úgy öltse fel ezeket.” (3Móz 16,2-4)
Vajon hányszor készülünk az Úr elé menni? Többször is elhangzott már, hogy bűnös természetünk sajnos gátat szabhat gondolkodásunkban az Úr elé járulásunkban Viszont attól függetlenül, hogy bűnösen/ megváltott bűnösen / megyünk Teremtőnk színe elé, igenis meg kell adni a módját. Nem mindegy ugyanis, hogy hogyan járulunk oda. Úgy mintha egy hétköznapi sima látogatást tennék valakinél, vagy pedig úgy mint aki tudom ,hogy a legszentebb helyen az Úr színe előtt állok meg.
Itt ismét a különbségtételről van szó. A tiszta tisztátalan megkülönböztetéséről. Mert hát attól még hogy Áronnak magára kellett öltse a papi öltözékeket, bikát és kost áldozott, még mindig csak egy halandó, gyarló ember volt. Ezekkel a szertartásokkal azonban kifejezte és felkészítette saját magát arra, hogy hova is megy be éppen, kivel is fog ott találkozni. Milyen nagyszerű folyamat! Egyáltalán nem a szertartásossága miatt, hanem a miatt, amit jelképez!
Tegyük szívünkre a kezünket és válaszoljuk meg őszintén, hogy mi hányszor készülünk az Úr elé menni? Nem arra gondolok, amikor eltervezem, hogy vasárnap elmegyek a templomba, vagy amikor elhatározom, hogy legközelebbi alkalommal én is Úrvacsorát veszek. Amikor tényleg azzal a lelkülettel készülünk, hogy tudjuk, hogy a bűnös gyarló méltatlan fog találkozni a tökéletesen Tisztával. Készítjük testünket, lelkünket minden igehirdetés előtt, minden találkozás előtt, minden őszinte leborulást megelőzően? Mert ezeket a parancsokat Áron két fiának halála után kapta meg Mózes, akik meghaltak, mert az Úr elé mertek lépni meggondolatlanul. Úgy járuljunk elé, mint akik tudjuk, hogy bármikor odamehetünk Hozzá gondunkkal, bűneinkkel, nyavalyánkkal. Viszont emellett készítsük is magunkat, hogy a tökéletlenség fog találkozni a Tökéletessel. Tegyünk meg mindent, ami tőlünk telik, hogy méltóan borulhassunk elé és fogadhassuk kegyelmét. Ez nem játék! Isten elé megyünk!

2011. január 25., kedd

bizonyság

Hiteles Isten élmény :

“A vele utazó férfiak pedig szótlanul álltak, mert hallották ugyan a hangot, de senkit sem láttak. Saul pedig felkelt a földről, és kinyitotta szemét, de egyáltalán nem látott. Ezért kézen fogva vezették be Damaszkuszba…” ApCsel 9, 7-8            Sok helyről hallom, és olvasom is a keresztyénségnek szánt kritikákban, hogy egy ember személyes hit élménye nem bír meggyőző erővel. Amikor a keresztyén ember azt állítja, hogy Isten ténylegesen és érezhetően beavatkozott az életébe, akkor a kételkedők azzal érvelnek, hogy az nem Isten volt, hanem a labilis idegállapot, átmeneti gyengeség, hallucináció, vagy valami hasonló dolog./ az Ige szerint mesék /                                          Saul megtérésének a története érdekes dolog. Ugyanis rajta kívül, senki sem látta és érezte azt, amit ő tapasztalt. A Biblia azt írja, hogy mindenki hallotta ugyan a hangot, ám csupán Pál/ Saul/ volt az, aki szemtől szembe találkozott Jézussal. Nincsenek tanúk, csak Pál maga. Neki volt egy teljesen személyes élménye, amit a többiek vagy elhittek, vagy pedig nem.                                                                Vajon mitől lehetett Pál élménye hiteles? Jogos a kérdés, hiszen Pál mind az Apostolok Cselekedeteiben, mind pedig a levelekben újra és újra előveszi megtérése történetét. Miért vált ez a történet Pál egyik legjobb missziós eszközévé? Vajon Jézus Krisztus megjelenése miatt? Pál társainak a tanúsága a halott hangról volt ilyen erős? Netán Pál azonnali vakságának volt ekkora meggyőző ereje? Nem gondolnám, hogy ez lenne az igazság. Végső soron ezek az élmények valóban nem bizonyíthatóak konkrétan. Először is Jézust csak Pál látta; másodszor egypár fáradt utazó könnyen hallhat hangokat a puszta kellős közepén; harmadszor meg átmeneti vakságról már halott a világ máskor is.                                                                  Ami szerintem igazán különleges bizonyíték a találkozásra, az maga a Pál / Saulus/ fordulás ténye. Pál azt mondta, hogy találkozott valakivel, aki azután megváltoztatta az életét, s ennek a változásnak látható jelei voltak. Teljesen szakított az addigi életével és valami gyökeresen újat kezdett. Az egykori keresztyénüldöző farizeusból, a világ talán leghíresebb keresztyénévé válik./ Krisztus követő, Evangélium  élő átadója lett /                             Nem feltétlenül gondolnám, hogy a keresztyénségünk lényege,/ abban az időben és korban Isten maga tartotta ezt a jelenséget fontosnak,hogy higgyenek az emberek is ,a tanítványok  is / hogy különleges Isten élményeinket bizonyítgassuk a másik embernek. Ám természetesen kerülhetünk ilyen helyzetbe, ekkor pedig gondoljunk arra, hogy a saját életünk, a saját „Pál fordulásunk” a legjobb és leghitelesebb példa. A ragyogás és fényesség, hangok és érzések kétségbe vonhatóak, ám az életünkben észre vehető tudatos változásokat már nehéz letagadni! S az átmeneti elmezavar számlájára írni.

bizonyság


Miért a zsidók kapták a Tízparancsolatot
Először az Isten az arabokhoz ment:
- Arabok, itt van a parancsolatom.
- Mi az?
- Ne lopj.
- Az nem jó, mi szegények vagyunk, nekünk is élni kell.
  Ekkor ment a perzsákhoz.
- Perzsák, itt van a parancsolatom.
- Mi az? kérdezték a perzsák.
- Ne kívánd meg felebarátod feleségét.
- Az nem jó, mi megkívánjuk.
  Ekkor ment az Isten Mózeshez.
- Mózes, itt van a parancsolatom.
- Mennyibe kerül?
- Ingyen van.
- Jó, akkor adjál tízet.

Penitencia

Meggyónt a paraszt, a pap feloldozza, és rendel öt Miatyánkot penitenciának.
A paraszt elköszön:
- Viszontlátásra, atyám!
- Szervusz, fiam.
- Viszontlátásra, atyám!
- Szervusz, fiam.
- Viszontlátásra, atyám!
- Mondd, fiam, te bolond vagy? Minek köszönsz annyiszor?
- Látja, atyám, háromszor köszöntem, és már hülyének néz. Mit fog szólni az Úristen öt Miatyánkhoz?

A hazugság bűne

A vasárnapi mise végén a tiszteletes ezzel búcsúzik a gyülekezettől:
- Jövő héten a hazugság bűnéről fogok prédikálni. Hogy jobban megértsétek, olvassátok el Márk 17. evangéliumát.
A következő misét azzal kezdi az atya, hogy kéri a híveket:
- Tegye fel a kezét, aki elolvasta Márk 17. evangéliumát!
Hirtelen az összes kéz a magasba emelkedik. A pap mosolyogni kezd.
- Na, erről akarok ma nektek beszélni. Márknak ugyanis csak 16 evangéliuma van.














 "A megsebzett ember sokkal sebezhetőbb és ott is támadást sejt, ahol nem az van."
 "A ki nem mondott vágyainkat, elvárásainkat, kevesen vagy inkább senki sem érti meg, mert mindenki el van foglalva a saját vágyaival, elvárásaival, melyeket szintén senki nem ért meg."
 "A világ legnagyobb biznisze az lenne, ha mindenkit megvennék annyiért amennyit ér és eladnám, annyiért amennyit magáról gondol..."
                 -,,-,-,-,-,-,-,-,-,,,-,-,-,-,-,-,-,,,,-,-,-,
Egy prédikációban hallottam:
Ha vesz valaki drágán pl. egy órát, nem dobja el ha elromlik, hanem megjavíttatja.
Ugyanígy, értékesek vagyunk Isten számára.
Nem mondott le rólunk.
           -,-,-,-,-,-,-,-,-,-,,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,
"Ha a tudás lenne a legnagyobb szükségletünk,
akkor Isten egy univerzális lángészt küldött volna nekünk.
Ha a technológia lenne a legnagyobb szükségletünk,
akkor Isten egy műszaki zsenit küldött volna nekünk.
Ha a pénz lenne a legnagyobb szükségletünk,
akkor Isten egy közgazdászt küldött volna nekünk.
Ha a szórakozás lenne a legnagyobb szükségletünk,
akkor Isten egy ebben jártas szakembert küldött volna nekünk.
De mivel a bűnbocsánat a legnagyobb szükségletünk,
ezért Ő Szabadítót küldött nekünk."
(ismeretlen szerző)

2011. január 24., hétfő

bizonyság


Szentek közössége

“Szentek legyetek, mert én, az ÚR, a ti Istenetek, szent vagyok.” 3Móz 2b
A Tízparancsolattal a Biblia nem csak az Isten előtti kedves életet kívánta hangsúlyozni, hanem egyszersmind a közösségi életnek is irányt akart mutatni. A közösség egysége, és az Isten előtt való kedves élet elválaszthatatlanul összefonódik. A Biblia a közösség alapjának nem valamiféle gazdasági, kulturális, történelmi egységet tekint, hanem az Isten előtt élt helyes életet. De mi ennek a helyes életnek az alapja?                                                                 Közelítsük meg ezt a kérdést egy kis kerülővel! Mi a legtökéletesebb közösség ezen a világon? Az anya és gyermeke közössége, két barát közössége, a hazafiak közössége, és még sorolhatnánk tovább. Én azonban nem gondolnám, hogy erről lenne szó. Ezen a világon a legtisztább, legműködőképesebb, leggördülékenyebb, közösség a Szentháromság Isten közössége. Az Atya, Fiú, Szentlélek együttélésében soha nem is volt és nem is lesz ellentmondás. De mi lehet a titka ennek a tökéletes együtt működésnek?                                              Az Ige azt mondja, hogy „Szentek  legyetek, mert én, az Úr, a ti Istenetek, szent vagyok.” A Biblia Isten legfontosabb tulajdonságaként a szentséget emeli ki. Nem véletlenül hangzik el a hosszadalmas rendelkezések előtt ez a mondat, hiszen a szent élet az a légkör, amiben kibontakozhatnak és megvalósulhatnak Isten parancsai. Ahogy a Szentháromságot sem Isten ereje és mindenhatósága tartja össze, hanem a Szentsége, úgy az emberi közösséget sem a törvényeknek és rendelkezéseknek kellene össze tartania, hanem az emberek szentsége.         De mit is értek szentségen? Micsoda Isten szentsége? Ez leginkább Jézus Krisztusban jut kifejeződésre, Isten képes önmagát feláldozni. Képes önmaga hatalmát, istenségét félre tenni és az emberekért meghalni! S az önmagunk érdekének, hatalmának, erejének félre tétele a szentség alapja számunkra is.                                                                                                          Ennek pedig két iránya van. A keresztyén ember, ha szentül kívánja élni az életét, akkor két irányba vállalja az önfeladás boldog igáját. Az első és legfontosabb önmagunk akaratának a feladása Isten és Jézus Krisztus felé. A tanítványság útja, Jézus követése, amikor az ember mindenben Jézus útján jár. A második pedig a felebarát szeretete. Olyan szeretet ez, ami a saját érdeket, vágyat nem emeli a másik ember felé!                                                                    Szentek legyetek! Értsük meg: Isten önfeláldozó szeretete az alapja és példája minden emberi közösségnek!







„Tudjátok meg, hogy az Úr az Isten; Ő alkotott minket és nem magunk; (az övéi vagyunk) az ő népe és az ő legelőinek juhai (nyája) vagyunk” (Zsolt. 100,3).

„Mert az Ő alkotása [remek(műv)ei] vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk [azok szerint éljünk]” (Eféz. 2,10).

„Aki önmagát adta mi érettünk, hogy megváltson minket minden hamisságtól (gonoszságtól), és tisztítson önmagának kiváltképpen való népet (a maga népévé), jó cselekedetekre igyekezőt (törekvőt)” (Tit. 2,14)

Az élet és a szeretet csupán egyetlen időt ismer, a” jelent „!
Az egyetlen érzékelhető idő a pillanat, amelyben élünk, amikor szeretünk.
Amikor együtt tudunk élni jó és rossz tulajdonságainkkal, akkor élünk együtt saját énünkkel.

Mindenkinek van egy árnyék énje. Hatalmadban áll a választás fény és árnyék között.
Az árnyék nem azért lakozik benned, hogy elsötétítse a fényességet,
hanem, hogy felhívja figyelmedet tökéletlenségeidre.

Az erénynek csak egy fajtája van - az erény; a gonoszságnak ellenben számtalan.

Szeretnünk kell mások tévedéseit, hiszen a saját tévedéseinkbe egyenesen szerelmesek vagyunk.

Senki sem tökéletes, tudd ezt magadról is.
Ha saját vétkeidet csupán apró botlásnak tartod, fogadd megértéssel mások hibáit.


2011. január 21., péntek

bizonyság

Oswald Chamvers: Az imáról  .
Róm.8:26.v….”Ugyanígy segít a Lélek/ Szellet Szellem/ is a mi erőtlenségünkön!...”
Azt kérdezik, hogyan kapunk feleletet imádságainkra, az Újszövetségtől ? Az Újszövetség szerint az ima Isten válasza a mi szegénységünkre,,nem pedig valami hatalom, amelyet azért gyakorolunk, hogy választ nyerjünk. Az az elképzelésünk, hogy az ima csak a hívők élet gyakorlata ?…. „ Szüntelen imádkozzatok !” (Thess.I-5:17.c) azt olvassuk,hogy a tanítványok így szóltak az Úrhoz .” Uram, taníts minket imádkozni!  (Lk.11:1.v.)  A tanítványok jó emberek voltak, hiszen gyakorlottak voltak a zsidó imádkozási rendben ,mégis ,amikor kapcsolatba kerültek Jézus Krisztussal, ahelyett,hogy azt képzelték volna, hogy jól tudnak imádkozni, arra a következtetésre jutottak,egyáltalán nem tudják, hogyan kell imádkozni.
Uruk tanította őket az imádkozás kezdeti fokozataira.
Legtöbbünk valószínűleg emlékszik arra az időre,a mikor csak vallásosak voltunk, még mielőtt Isten Szellemétől  újjászülettünk volna, amikor meglehetősen  jól tudtunk imádkozni, de miután újjászülettünk, tudatára jutottunk teljes gyöngeségünknek, amelyet Pál említ./” Nemtudóm, hogyan imádkozzam !”/
Nemcsak az az erő tudatosult bennünk amelyet Isten adott nekünk Szelleme által ,hanem saját teljes gyöngeségünk is.
Hátráltatjuk odaszánt életünket, ha elveszítjük a gondolati különbségtételt a kettő között.
A Szent Szellemre való hagyatkozás az imát illetően ez az, amit Pál ebben a versben kiemel. Ez figyelmen kívül hagyott kérdés, eléggé felületesen beszélünk róla, de Pál rátapint arra, amire emlékeznünk kell, felfedi gyöngeségünk valóságát.
Erőnk minden forrása az, hogy kapunk, és helyet adunk a Szent Szellemnek, és az Urra hagyatkozunk.

     -,---,-,-,-,-,-,

"Ami fél, azt el ne fogadd,
Egészet akarj, és egészet adj!"
(Ady)
    -,-,-,-,-,-,-,-,-

"Úgy élj a jelenben, hogy
megbánás nélkül
gondolhass a múltra."  (Ady)
     -,-,-,-,-,-,-,-,-,
 
"Útjaink százfelé válnak,                                                                       
De szívünk egy célért dobog,
Nekivágunk a küzdelmes mának,
És épít karunk egy szebb holnapot..."
(Arany János)
            -,--,-,-,-,-,-,-,-,

"Legnagyobb cél pedig itt-e földi létben
Ember lenni mindig, minden körülményben."
(Arany János)





2011. január 19., szerda

bizonyság

Tapasztald meg az örök életet

Ahhoz, hogy teljesen megértsük, hogy mi is az örök élet, hasznos lesz megértenünk, hogy mi nem az. Az örök élet NEM a véget  érő létezés. Mindenki létezni fog akár a mennyben, akár a pokolban. Továbbá az örök élet NEM véget  érő létezés ,a menny áldásaiban ,a fizikai halált követően. A János 3:36 és 5:24 azt mutatja, hogy az örök élet a hívő ember jelenidejű tulajdona.
 Jézus a János 17:3-ban úgy határozza meg az örök életet, mint az Atya és Jézus Krisztus megismerése. Az ismer szó intimitást és kijelentést jelent a puszta intellektuális ismeret helyett. Így az örök élet az jelenti, hogy intim, személyes kapcsolatban állunk Istennel az Atyával és Jézussal a Fiúval.
 A János 3:16 alapján ez a közeli kapcsolat Istennel jelenti az üdvösség lényegét. Bűneink bocsánata nem képezi az üdvösség lényegét; bűneink bocsánata eszköz üdvösségünk megszerzéséhez, melynek lényege az intim kapcsolat az Atyával. Nem lehetünk közeli kapcsolatban egy szent Istennel, ha szentségtelen bűnösök vagyunk. A bűn akadályként állt közénk és Isten közé. Foglalkozni kellett vele, és Jézus ezt meg is tette; de ha üdvösségünk megáll a megbocsátásnál, akkor kimaradunk az örök életből – intim kapcsolat Istennel.
 Csodálatos dolog megbocsátást és megtisztulást nyerni minden bűnünkből Jézus Krisztus vérén keresztül. Hatalmas reménység előre örülni a mennyei örökkévalóságnak. Azonban, már ma élvezheted az üdvösséged legnagyobb áldását: intim, szemtől szembeni kapcsolat Istennel az Atyával és Jézussal a Fiúval.
Tízparancsolat:
       1. Én, az Úr vagyok a te élő Istened, aki kihozta népét az egyiptomi rabszolgaságból.
            Ne  legyen más istened rajtam kívül.
  1. Ne csinálj magadnak faragott szobrot, vagy képet, ne imádd és ne tiszteld azokat. Mert féltőn szerető Isten vagyok, megbüntetem, aki gyűlöl engem, és irgalmasan bánok, akik szeretnek engem, és megtartják parancsolataimat.
  2. Ne mond ki hiába Istenednek, az Úrnak nevét.
  3. Hat napon át dolgozz, de a hetedik napot, a nyugalom napját szenteld meg, mert ez az Úrnak nyugalom napja.
  4. Tiszteld apádat és anyádat.
  5. Ne ölj!
  6. Ne paráználkodj!
  7. Ne lopj!
  8. Ne tanúskodj hamisan!
  9. Ne kívánd felebarátod házát, feleségét, javait!
 Ez után élj minden nap úgy, hogy tudod, hogy az élő Isten veled van, szeret téged, beszélhetsz hozzá!
Isten azt szeretné, ha minden ember megismerné Őt, és a Mennybe kerülne
 A Bibliában megtalálhatod, amit  Isten mondani akar nekünk az élet fontos kérdéseiről.
 Pál rómaiakhoz írt levele részletesen tartalmazza a keresztyén életet.                                                                                                                         A megtérésedkor Isten Szentlelke beléd költözik, megvigasztal, tanít, bölcsességet és békességet ad.
Intelek titeket: a Lélek szerint éljetek, és a test kívánságát ne teljesítsétek.  
Mert a test kívánsága a Lélek ellen tör, a Léleké pedig a test ellen, ezek viaskodnak egymással, hogy ne azt tegyétek, amit szeretnétek.
Ha pedig a Lélek vezet titeket, nem vagytok a törvény uralma alatt.
A test cselekedetei azonban nyilvánvalók, mégpedig ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás, bálványimádás, varázslás, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, harag, önzés, széthúzás, pártoskodás; irigység, gyilkosság, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Ezekről előre megmondom nektek, amint már korábban is mondtam, akik ilyeneket cselekszenek, nem öröklik Isten országát.
A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,szelídség, önmegtartóztatás.
                                     
 Az ilyenek ellen nincs törvény.                                          
Akik pedig Krisztus Jézuséi, a testet megfeszítették szenvedélyeivel és kívánságaival együtt.
Minden igyekezetetekkel törekedjetek arra, hogy a hitetekben mutassátok meg az igaz emberséget, az igaz emberségben ismeretet, az ismeretben önuralmat, az önuralomban állhatatosságot, az állhatatosságban kegyességet, a kegyességben testvéri szeretetet, a testvéri szeretetben pedig minden ember iránti szeretetet.
Fil 4.8
Egyébként, testvéreim, arra irányuljanak gondolataitok, ami igaz, tisztességes, igazságos, ami ártatlan, kedves, dicséretre méltó, ami erényes és magasztos.
Fil 4.12Tudok nélkülözni, de tudok bőségben is élni. Mindig mindenhez hozzászoktam: ahhoz, hogy jóllakjam és éhezzem, hogy bővelkedjem és nélkülözzem.
Fil 4.13 Mindent elviselek abban, aki erőt ad.

2011. január 17., hétfő

bizonyság



Vannak jó szándékú, komoly hívők, de nincsenek újjászületve. Ilyenekkel találkozik Pál és kérdi tőlük:
- Vajon vettetek -é Szent Szellemet, minekutána hívőkké lettetek?
- Azt sem hallottuk, hogy ha vagyon -é Szent Szellem.
- Mire keresztelkedtetek meg tehát?
- A János keresztségére.
- János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy aki ő utána jövendő, abban higgyenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.
Mikor pedig ezt hallják, megkeresztelkedtek az Úr Jézusnak nevére. És mikor Pál reájuk vetette kezét, száll a Szent Szellem ő reájuk; és szólnak nyelveken, és prófétálnak. Mert akkor történik meg az újjászületés, ha valaki a Jézus Krisztusról szóló üzenetet hallja, befogadja, meghajol előtte, engedelmeskedni kíván. Mikor hittek a Jézusról szóló beszédnek, azonnal Szent Szellemmel is beteljesedtek.
Jézusnak a halálból való feltámadása által nyerjük meg a lehetőséget arra, hogy újjászületés által Isten családjába tartozzunk. Hála a drága Jézusnak, hogy ma is hirdettetik az Ige, Jézus Krisztusnak evangéliuma, és kitöltetik a Szent Szellem mindazokra, akik befogadják az Urat, meghódolnak Isten Fia előtt, és az Ő követésére szánják életüket!









Így szól az Isten:
Annyiszor akartam már beszélni veled, de nem hagytál időt nekem. Annyiszor akartam már mondani neked: "Itt vagyok számodra!" De Te féltél, Annyiszor akartam már mondani neked: "Ne félj, mert én veled vagyok!" De Te nem hittél nekem, Hanem távolinak és halottnak gondoltál. Annyiszor akartam már beszélni veled, de nem hagytál szóhoz jutni, hiszen szabadságodban áll, hogy eldöntsd, meghallgatsz-e, vagy ha akarsz, kikapcsolsz. Ha kész vagy arra, hogy meghallgass, akkor azt szeretném mondani Neked: "Örök szeretettel szeretlek Téged." Akár elfordulsz tőlem, akár odafordulsz hozzám: Szeretlek Téged! Szeretlek Téged, mert élsz. Szeretlek, mert ember vagy. Szeretlek, mert fejlődsz. Szeretlek, mert hozzá tartozol a Földhöz. Szeretlek, mert hely és idő keretei között, adott helyen és adott időben kell megvalósítanod magad. Szeretlek, mert nem élhetsz remény és hit nélkül. Örök szeretettel szeretlek. Rám bízhatod magad. Van időm számodra. Bármikor, bárhol, bármilyen gyakran, Éjjel vagy nappal, gyere hozzám, ülj le, nem kell semmit elmondanod. Látlak. Ha akarod, beszélhetsz. Beszélj, kiálts, imádkozz, imádj, fuss el, gyere újra, Örök Szeretettel Szeretlek! Mielőtt a világra jöttél volna, irántad való szeretetem már működött. Szeretlek. Azért maradsz fenn, mert szeretlek. Nem fogsz meghalni. Nem semmisítelek meg, mert szeretlek. Bármit teszel, veled megyek. Amint az anya akkor sem hagyja el gyermekét, ha az valami rosszat tesz. Így nem hagytalak el semmilyen esetben sem, mert szeretlek. Engedd magad szeretni! Nyílj meg, engedd, hogy szerethesselek! Engedd, hogy szerethessenek a dombok, amelyeket látsz. Engedd, hogy szerethessenek a hegyek, engedd, hogy szerethessen a virágzó rét, és engedd, hogy szerethessen a forrásvíz. Engedd, hogy szerethessenek az emberek, akik rád mosolyognak, engedd, hogy szerethessenek az emberek, akikkel együtt vagy. Engedd magadat szeretni! Engedd, hogy szerethessen a Föld, és engedd, hogy szerethessenek a csillagok. Örök szeretettel szerettelek Téged, embernek fia, ismerem történetedet, semmi sincs rejtve előlem. Várom, hogy igent mondj rám. Nem szeretnélek kényszeríteni. Időről időre áthaladok az úton, ahol jársz, nem félek, reménnyel telve várok, hitedre, irántam való bizalmadra. Semmi részem nincs abban, ha Te félsz tőlem, de én, a Te Istened mindent megteszek azért, hogy elnyerjem bizalmadat. ÁMEN (Martin Gutl)



2011. január 16., vasárnap

bizonyság

Colin Urquhart. 
Bűnbánat
 Minél alaposabb a bűnbánat, annál közelebb kerülünk az Úrhoz, és így szorosabb közösségünk alakulhat ki Vele. Felületes bűnbánat csak felületes közösséghez vezet.
 A teljes szívből való bűnbánat szoros és szerető kapcsolatot teremt és biztonságot ad.
Ha a bűnbánat kérdésének csak kis jelentőséget tulajdonítasz, akkor az Istennel való járásban valószínűleg nem jutsz messze. Ha valójában keresed a szoros együtt járást Vele, akkor az napokat vagy heteket fog igénybe venni, amíg az Úr – szívünk megtisztítását folytatva – életed egyre több és több istentelenségéről tud meggyőzni. Lehet, hogy elérkezel olyan helyzetekbe, amikor abba akarod hagyni az egészet, annyira kétségbe leszel esve önmagadl. Azonban tarts ki, mert ez az egyetlen útja annak, hogy Isten nagyszerű dolgokat tegyen az életedben, miközben elvezet téged a valóságos összetörtség, szerénység és alázatosság állapotába. Ígérte, hogy felmagasztalja az alázatosakat.
Nagyon fontos, hogy a bűnbánat folyamata ne önmarcangolás, hanem Jézus keresésének és a Szentlélek vezetésének az időszaka legyen. Kérd Őt, hogy mutassa meg, mi a rossz az életedben. Valahányszor ezt megteszi, kérd a Jézus vére általi bűnbocsánatot, és tapasztald meg újból és újból Isten kegyelmét.
A Szent Szellem győz meg bűneinkről, és megmutatja, mi a rossz. Amikor bevallod bűneidet szívből az Úrnak, Ő megbocsát, és ezzel le is van zárva az ügy.
Minél több bocsáttatik meg neked, annál nagyobb kegyelem árad rád. Ez szeretetének megnyilvánulása, és minél nagyobb ennek mértéke, annál inkább élhetsz Isten teljességében.
Szeret Szellem jobban visszatükrözni Isten szentségét és tökéletességét, amelyet Jézusban nekünk adott, és betölteni az Úr parancsát, hogy szentek legyünk, akárcsak Ő. Szükséges, hogy szívünk nyitva álljon az életünk szentségére való törekvésre.
A bűnbánatot soha ne tekintsük az élet negatív, lehangoló dolgának. Pontosan az ellenkezője! Ez Isten útja, hogy megszabadítson mindentől, ami zavarja a Vele vagy másokkal, sőt önmagunkkal való békességünket. A bűnbánat az az út, amely örömének teljességéhez vezet, és képessé tesz, hogy élvezzük jelenlétének teljességét. Ez az Isten útja, ezzel formál minket hasonlatosságára dicsőségről dicsőségre.
Jézus azt mondja, hogy az Atya megmetszi a gyümölcshozó ágakat. Mi a szőlőtőkében, Jézusban élünk. Ezért az Atya eltávolítja a gyümölcstelen dolgokat az életünkből, hogy még több gyümölcsöt teremjünk.
Jézus azt mondja, hogyha valaki kereszténynek tartja magát, annak úgy kell járnia, ahogyan Jézus járt. Tévedés azt gondolnunk, hogy bűnbánatra csak a hívő élet kezdetén van szükség. Ha az Atya megmutatja, hogy Jézus jellemének mik mondanak ellent bennünk, akkor mindannyiszor bűnbánatra van szükségünk.
A bűnbánat magában rejti gondolkodásunk teljes megváltozását is. Elfordulunk saját akaratunktól, terveinktől, céljainktól, szándékainktól és látásainktól azért, hogy magunkévá tegyük azokat a terveket, szándékokat, célokat, látásokat és azt az akaratot, amelyet Jézus ad számunkra.
A szentség pozitív töltésű szó, kifejezi Jézus életének pozitív tulajdonságait és saját emberi létünk gyengeségeit. Azért helyezte belénk Isten Szent Szellem, hogy képessé tegyen bennünket Jézus szentségében való életre.
 Még ha nem is érjük el ezt a mértéket, ez a mi „magas” elhívásunk, és soha ne merjük ezért Istennek az életünkre vonatkozó szándékát kisebbé tenni.
 „Mivel Ő, a szent hívott el titeket – magatok is szentek legyetek egész magatartásotokban, úgy, amint meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.” (1Pét 1,15–16)
Nincs semmi misztikus a szentségben, mert az gyakorlati megvalósítása annak, amit Isten akar, hogy tegyünk. A szentség a Jézus Krisztusnak való engedelmesség.
A hit és az engedelmesség az Újszövetségben ugyanannak az éremnek két oldala. Az, aki igazán hisz, engedelmeskedik! Az engedelmesség pedig a hit gyümölcse.

 Ha bűneitek skarlát pirosak, hófehérek lesznek, és ha várszínűek, mint a karmazsin, olyanok lesznek MIT A GYAPJÚ „ És. 1:18.

2011. január 15., szombat

bizonyság


Benne vagyok a burokban. A magam-burokban. Élek, és igyekszem, nem hagyni a perceket elmenni- bár közhelyesen hangzik, de mégis így vagyok most. A napokban megint megéreztem, hogy mi az, fontosnak lenni, fontos pillanatokat átélni. Megéreztem, hogy mi az érték az életemben. Azt hiszem, ez nem egy olyan dolog, amiről érzelmek nélkül tudok beszélni. Inkább egy kicsit fellebbentem a függönyt a burokról, hogy lásd, hol vagyok, hogy lásd, itt vagyok.
Mi a fontos? A pillanatok. Úgy érzem, hogy minden pillanat időtlenné válik, amikor megérzem, milyen fontosak. Mindegyik. Most ebben élek. Pillanatról pillanatra. És túlcsordul bennem, hogy milyen sok fontos pillanat van, időtlen és szép. És mindez az enyém. Csak- mert. Mert Isten jó, és mert megajándékoz. Én meg csak csodálkozom, merengek, hálát adok csendesen. És bizony nem cserélnék senkivel, mert olyan jó így, megáldva: a családom és én. itthon. ITTHON.
Nekem ez most a FONTOS. Ez az ÉRTÉK. Isten áldása ez, ami megtalált. Itt éltem benne eddig is, de nem láttam meg, mert vak voltam rá. Elfoglalt a saját fontosságom: hogy itt is kell lenni, ott is kell lenni, meg ezt is kell tenni, azt is kell tenni.
Egy ideje már teendőről teendőre éltem, és kiszívott. Időnként merengtem azon, hogy hol vannak az emlékezetes pillanatok, hogy hol vannak az emlékek, hiszen minden rohan, és én is rohanok. Nem munkába, de belül rohanok, feladatról feladatra. És sosincs vége.

Most a Pillanatoknak élek, így, naggyal. Apró pici drágagyöngy-pillanatoknak, amiket percről percre kapok Istentől. Ezeket féltve dédelgetem. Mert nem a teendőknek élek.
És vajon hogyan lehetséges ez? Talán nincsenek már teendők? - De vannak, ugyanúgy. Viszont már nem az elvégzés és a kipipálás a fontos, nem a letudás estére, hanem az, hogy megéljem azt, ami adatik. Nem azt, ami most nem adatik, hanem azt, ami most adatik. Hogy megéljem a pillanatokat a maguk örökkévalóságában: hogy akkor élvezzem a családomat, amikor még itt vannak körülöttem. Vagyis most. Nem tíz év múlva és nem egy perc múlva- most. Mert nem az enyém sem a tíz év, de még a holnap sem.
Honnan tudhatnám, hogy minden ugyanúgy lesz, mint volt? Ki garantálja, hogy kapok még sok másik édes pillanatot, tehát szórhatom a pillanataimat, ahogyan tetszik, pazarolhatom, mert van még bőven? Honnan tudhatom, hogy van még bőven?
Nem tudhatom. Senki ember nem tudhatja, csak Isten. Ő viszont a maga végtelen bölcsességében úgy látta jónak, hogy ezt a tudást, vagyis az életünk és a szeretteink élete végének tudását ne kapjuk meg tőle. Nem lenne hasznos, mert elbizakodnánk. Vagy teljes félelemben élnénk le az életünket, előre sírva az elszakítottságtól. Nem tudjuk, meddig tart az emberélet.
De még ha Isten sok időt is ad, mint ahogyan reméli is mindenki, az idő akkor is múlik: és a tegnap még újszülöttből pár röpke éve alatt felnőtt férfi lesz. Nem tudom lelassítani ezt a folyamatot, a gyerekeink könyörtelenül növekednek és változnak. De ha nem tudom megállítani. akkor legalább velük szeretném megélni. Nem mellettük elrobogva, robotolva. Hanem velük.
A pillanatok és a teendők nem ellenségei egymásnak, pedig gyakran csak azt tekintjük értékesnek, amit a teendők közötti időben magunkra vagy a családunkra fordíthattunk. Az viszont nem túl sok, hiszem a teendők mindig türelmetlenül noszogatnak minket, belülről dörömbölnek, hogy végezz már el, mert nem hagylak.

Pedig a teendők és a pillanatok nem ellenségei egymásnak. Csak akkor interferálnak, ha megengedjük a teendőknek, hogy elborítsanak, és a markukban tartsanak minket. Ha uralomra jut, akkor a teendő gondoskodik arról, hogy a Pillanat igen ritkán látott vendég legyen minálunk. A teendő uralma nem engedi élni a pillanatot.És mi lesz akkor, ha a pillanatot engedjük uralkodni? Mi lesz, ha elfogadjuk, hogy mostantól nincsen két ugyanolyan nap, nincs két egyforma perc, és ami elmegy, az örökre odaveszett?
Vajon pillanatokban élek, vagy időtlennek képzelem magam? A pillanat azt jelenti, hogy megértem és a szívem mélyéig elhatol, hogy a földi életem sosem lesz időtlen. Hanem soha-vissza-nem-térő pillanatokból áll: homokszemekből, ami lehet, hogy nem is homokkristály, hanem igazgyöngy...
A múló időt és a pillanatot is értékelni kell, mint Isten ajándékát, amit neked ad. Adja, hogy nőhess, hogy fejlődhess, hogy ma jobban bízz Benne, mint tegnap. És hogy holnap szófogadóbb gyermeke és használhatóbb eszköze legyél, mint ma. Arra adja, hogy te mindent visszaadj Neki, hogy azután elboríthasson azzal, amivel megajándékoz.
Minden pillanat ajándék. Sok fontos pillanat van egy nap, ha nem tékozlom el arra, hogy csak tevékenykedek, ahelyett, hogy megélném az én saját életemet Istennel és a családommal. Meg kell élni, bele kell merülni... ez a burok vesz most körül, és ebben a csodálatos 'időtlenségben' értettem meg, hogy az idő múlása az egy soha vissza nem térő lehetőség.                                                                              Belemerülhetek, ha úgy döntök, vagy küzdhetek az öregedéssel, a gyerekek növekedésével, az elmúlással. Utálhatom, hogy múlik az idő vagy elfogadhatom, hogy ez a helyzet is Isten ajándéka, azért, hogy bölcsen kősziklára építsük az életünket. Hogy megtanuljuk végre a kontrollvesztést: hogy többé ne higgyük, hogy mi képesek vagyunk beosztani, irányítani, kordába tartani, kitolni, megállítani az időt. Az idő megy, és mi jobb, ha megadjuk magunkat és megköszönjük, hogy az életünkben vannak még elkészített pillanatok, amikkel Isten meg akar ajándékozni.

És hogy nekem most mik ezek?
... kétéves reggel bemászik az ágyunkba és édesen visszaszenderül...
... kétéves a karomban elfelejti a dühét, és szorítja-simítja csendesen a nyakamat...
... kétéves megsimogat, és azt mondja, aja...
... majdnemötéves összekuporodik picire az ölemben...
... majdnemötévesnek még ott csillog a könnycsepp az arcán, de figyel a vigasztaló szóra...
... hatésféléves tekintete, amiben benne van az értelem és az akarás, hogy engedelmes legyen...
... hatésféléves a dühöngésében megszelídül, amikor játszom a hajával a tarkóján...
... majdnemnyolcéves puszit kér, pedig eddig jól elvolt nélküle...
... majdnemnyolcéves rám néz, és látom a szemében az elfogadását, szeretetét...
Minden pillanat ajándék. Közhely bár, de most ebben élek. Néha elfelejtem, de gyakran eszembe jut. Már nem megyek el ezek mellett a pillanatok mellett, nem pazarlom, nem engedem el, mert tudom, hogy az élet nem vár meg és a gyerekeim sem várnak meg. Ha ma ott vagyok velük, az egy áldás. Így talán nem kell majd utólag sajnálni, amit nem tettem meg, amikor még lehetett volna. Talán nem fogom siratni az elmulasztott ölelést, az elhalasztott puszit, a meg nem történt biztatást, az el nem mondott imát. A néma szájat, a merev karokat, a másra figyelő tekintetet...
Az az igazság, hogy amit ma adhatok a férjemnek/ feleségemnek / és a gyerekeimnek: áldást, gondoskodást, szeretetet, arra holnap már késő lesz. Talán. /
ismeretlen szerző /








2011. január 14., péntek

bizonyság


                       Ma is!                                                                                           
 Ma újra rád csodálkozom. Újra megérint toborzó szavad.                                                                                 Átzeng tovatűnt évszázadokon, ahogyan nem az erőseket, magabiztosakat hívogatod, csak a kicsiket, megterhelteket, gyengéket, fáradtakat.                                                                                                             Aki magának is teher, s már senkinek se kell, az kell neked.                                                                             Volt-e valaha kívüled vezér, aki így toborzott sereget?!                                                                                   Századok szállnak. Vén Földünk forog. Letűnnek vezérek, diktátorok, ember alkotta rendszerek...                       De Teneked ma is van sereged! S ma újra rád csodálkozom.                                                                                                                                                                                    Újra megérint fáradtakat és megterhelteket toborzó, hívó szavad.                                                                     Hisz így állhattam seregedbe én is, hogy boldogan szolgáljalak! Századok szállnak, tűnő fellegek                         De neked, élő Krisztus, láthatatlan Vezér,  Ma is van sereged!                                                                                                                             Túrmezei Erzsébet

 HÉT DOLOG, AMELYET MINDENKINEK TUDNI KELL!                                                         
 1.    Isten teremtett bennünket. Csodálatos terve van velünk./ olvasd a 139. Zsoltárt.                 
2.      Isten szeret bennünket. „Jöjjetek énhozzám mindnyájan…”Máté 11,28                                 
3.      Bűneink mégis örökre távol tartanának Istentől. „Isten ugyanis haragját nyilatkoztatja ki a mennyből az emberek minden hitetlensége és gonoszsága ellen…”Róma 1,18                                  
4. Jézus Krisztus, Isten Fia, emberré lett, hogy megbékéltessen bennünket Istennel.„Jézus Krisztus engesztelő áldozat a mi bűneinkért…
1János 2,2                                                            
5.      Az Úr Jézus magára vállalta a mi bűneink büntetését.„Jézusnak, az Isten Fiának a vére megtisztít minket minden bűntől.”
Ézsaiás 53,5; 1János 1,7                                                                
6.      Jézus Krisztus feltámadt a halálból és él.„Ne félj, én vagyok az első és az utolsó, és az élő: halott voltam, de íme, élek örökkön örökké,…
Jelenések 1:18 .                                                   
7.      Minden ember, aki hisz Jézus Krisztusban, Istentől bűnbocsánatot, békességet és örök   életet kap.     
„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne   vesszen, hanem örök élete legyen.”  János 3,16                       
Isten ajándéka: kegyelem, ez a megtérés után mindenkié lehet:                                                     
 Imában kérd az Úr Jézust, bocsássa meg bűnödet, hitetlenségedet!                                            
Kérd Őt, hogy vegye át életed vezetését!  Adj hálát megváltásodért!                                           
És még valami: Élj a Biblia szerint, olvasd azt rendszeresen és folyamatosan, keresd mindenkor Isten akaratát.                                                                                          
Örvendjünk, hogyha megtettük életünk legfontosabb döntését. Tartsunk is ki, hogy Isten örök élettel koronázhassa meg az életünket.


--