2012. október 26., péntek



 OKTÓBER 26. Szívkapcsolatban élő testvériség 2Korinthus 3,1–3 Bűn -e a szeretet? Az igaz szeretet természetesen nem, mert maga Isten a szeretet. De van például ellen szeretet: ez olyan kötelék emberek között, amely valamilyen harmadik személy kölcsönös elutasításából, megvetéséből jön létre. Aztán van bántó szeretet: az úgy megélt őszinte kötődés, hogy az vala- mely harmadik személynek – önhibáján kívül – fájdalmat okoz. Pál apostol érző lélekkel kerüli ez utóbbi céltévesztést – ami a Biblia szerint bűn –, és biztosítja a korinthusi testvéreket, hogy szíve nemcsak Tituszért vagy többi barátjáért, munkatársáért lángol, hanem őértük is. Mert az Isten szeretete nem kirekesztő, hanem érzékeny a kapcsolatokon kívül maradtak felé, sőt nyitott is. Nyílt megvallással, hívogató szavakkal segíti magához közelebb a most térben távoli gyülekezetet az apostol, gyógyítva ezt a gyakran neurotikus tüneteket, mutató kapcsolatot. Nekünk is feladatunk biztosítani mindenkit szeretetünkről, megvallani nyitottságunkat, nem áltatni magunkat azzal, hogy „hát úgyis tudja, hogy szeretem”. Figyelnünk kell arra, kinek okoz fájdalmat talán magányában vagy kicsinységérzései közepette a mi társaságunk, viselkedésünk. Ő is Istené, emeljük fel vigyázó, gondos kezekkel!  Segítségünk és pajzsunk Zsoltárok 115,9–13 Mitől vagy kitől félsz, szorongsz ma? Mi terhel meg, elvéve nyugodt örömed? Én is tapasztalom, hogy hatalmas erővel tör ránk időről időre a sátán munkája, kínoz annak mérge. De bízz az Úrban! Gondold végig, mennyi csodatettét ismered a Bibliából, környezetedből vagy a saját életedből! Ő terem- tette a világot, benne téged is. Hatalma van minden felett, és szeretete, hogy téged a rosszból a jóba vezessen át, hogy a nép, amely sötétségben járt, világosságot lásson, a halál árnyékának földjén lakókra világosság ragyogjon (Ézs 9,1). Mert nem akarja, hogy a pusztulás földjén szenvedj. Jézus Krisztust küldte, hogy „mennyei Kertészként” életedet mesteri kezekkel átplántálja a sivatagból a folyóvíz mellé. Ereszd ma belé mélyen gyökereid, szívd fel kegyelmi kincseit! Rejtőzz el hatalmába és szeretetébe! A zsoltáros is addig ismételgeti szavait, míg azok ki nem mossák sebeit, meg nem tisztítják, s kenik olajjal. Maradj addig imában, amíg ezt megtapasztalod, és utána indulj szem- be a küzdelmekkel! Isten örömre hívott téged, tépd szét a láncaid, indulj szabadon! Imádkozom érted.
--,-,,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,


Zsoltárok LXXII.
Dicséret a béke nagy fejedelmére és az Ő országára
A szolgáló király áldott uralma. A földi királyt Isten támogatja, így népéhez igazságos, világot hatalma alá hajtja, szegényeket szeretettel vesz körül, a népek benne nyernek áldást. Az Istennek tetsző szolgáló király képét vázolja fel. A király trónra lépésekor használták. A későbbi korok Messiására vonatkoztatták, aki Jézus Krisztus.
1-7. vsz : Isten a szövetségi rend szerinti uralkodást biztosítja a trónörökös számára. A trónörökös már rész, vagy társuralkodó volt, ami a népe békességét, a kegyesek örömét szolgálták (gondoljunk a hatalmi harcokra).
8-11. vsz: Uralkodjék tengertől tengerig. Korong alakú volt a föld képzete. Tengertől tengerig: az egész földet jelképezte. Az ellenség a föld porát nyalja, azaz megsemmisül. Folyam: Eufrátesz; Társis: a mai Spanyolország területén található Tartessus település; szigetek: Földközi tenger szigetei; Sába: Délarábia; Szeba (Szába): Vörös tenger afrikai részén keresendő.
12-14. vsz: Kimenti a szegényt és nyomorultat. Azok nyernek a királytól segítséget, akik eddig nem kapták meg, erőszak és szenvedés áldozatai voltak.
15-17. vsz: Benne nyernek áldást a szövetségen kívüli népek. Utalás Ábrahám áldására (Genezis 12:3). Királyt áldják, imádkoznak érte, neve megmarad.

18-19. vsz: Záradék. A zsoltárok második (42-72) könyvének a záradéka is egyben.
20. vsz: Megjegyzés. Eredetileg a II. könyv címe is lehetett.

Napi gondolat:
„Áldott legyen az Ő dicsőséges neve mindörökké, és teljék be dicsőségével az egész föld. Ámen! Ámen!” (Zsoltárok 72:19)
Az igazságos király a szegényeket felemeli, a nyomorultat segíti. Nem engedi, hogy a bűn uralkodjék el országában. Mi is részt vehetünk a királyi tisztében: Igazságát hirdetjük, nem vetjük meg a szegényeket, nyomorultakat, segítünk rajtuk. Királyságát a bűn elleni harcban hirdetjük. Erőt kérünk, hogy ne a bűn uralkodjék rajtunk. Azt vesszük észre, hogy ezzel áldjuk nevét és teszünk bizonyságot az Ő szabadító erejéről a szegények között, a bűn fölött. Ámen.
Imádság:
Szabadító Úr Jézus Krisztus, aki uralkodsz mindenek fölött! Köszönjük, hogy szabadító kegyelmedet adod minekünk, hogy az emberek embertársaink legyenek. Kérünk erősíts bennünket a bűneink feletti harcban, hogy Te légy mindenek fölött hatalma Urunk. Ámen.
-,-,-,-,-,-,-,,-,-,-,-,-,

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése