2012. szeptember 18., kedd




Munkás élet a templomban 1Krónikák 9,17–33.                                                     Már az ószövetségben is nagyon sokan végeztek szolgálatot a templom- ban. Volt időszak, amikor meghanyatlott az Isten iránti tisztelet, de mindig voltak olyan személyek, akik által ismét fellendült. A babiloni fogság ideje alatt szünetelt a templomi élet, de miután hazajöttek és felépítették a templomot, újból elindult a szolgálatok végzése. Megemlíthetünk bizonyos személyeket, akik által feléledt, megújult az Isten imádata, tisztelete az egész közösség számára: Sámuel, Dávid, Nehémiás, Ezsdrás... Szó van itt az igében kapuőrökről, felügyelőkről és énekesekről. Mind- egyik szolgálat a maga helyén nagyon értékes és fontos volt. A gyakorlatban sajnos nincs mindig megfelelően értékelve. Gondoljunk csak bele: mi lenne, ha nem lenne, aki takarít az épületben, ahol összejövünk? Valakitől megkér- dezték, hogy mi ragadta meg, hogy azt a gyülekezetet választotta, ahová jár. A válasz az volt: „Olyan szeretettel és kedvességgel fogadott a testvér, aki az ajtónál szolgál, hogy ilyet még sehol nem tapasztaltam.”                           A gyülekezeti életben, a szolgálatban minden egyes tagnak része van. Egy pár ember képtelen ellátni azokat a feladatokat, amelyek az egész közösségre tartoznak. Ezért nagyon fontos, hogy minden egyes tag meglássa, mit tehet annak érdekében, hogy a gyülekezeti élet jól működjön. A névsor azok- ról, akik szolgálatot végeztek a templomban, nem teljes, de az Úrnál olyan nyilvántartás van, ahol minden egyes személynek szerepel a neve, aki tiszta szívvel szolgált az Úrnak. Megtiszteltetés számunkra, amit az Úrért tehetünk, de egyben felelősség is. Minden szolgálatnak az a célja, hogy az Úr jelenlétét tapasztaljuk meg általa, és az Úr neve dicsőüljön meg benne. Ennek érdekében önfegyelmet kell gyakorolnunk magunkkal szemben, és imádságos szívvel kell végeznünk azt a feladatot, amivel megbíztak. „Ne látszatra szolgáljatok, mintha embereknek akarnátok tetszeni, hanem Krisztus szolgáiként cselekedjétek Isten akaratát: lélekből, jóakarattal szolgáljatok, mint az Úrnak és nem mint embereknek; mert tudjátok, hogy ha valaki valami jót tesz, visszakapja az Úrtól, akár szolga, akár szabad.” (Ef 6,6–8) Gyülekezeti összejöveteleink alatt milyen szolgálatok vannak? Ezekből le- mérhető egyéni és közösségi lelki életünk. Hozzunk jó illatú áldozatot az Úr- nak! -,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,,-,
 Imaáhítat: Adjunk hálát a békességért, amellyel Isten meg akarja ajándékozni az életünket! – 2Thessz 3,16; Jn 14,27
-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,
Zsoltárok LII.
A kegyelmesnek vigasztalódása, mikor a rágalmazó bántja

Mint zöldellő olajfa Isten hajlékában. Tanító zsoltár. A tiszta életűnek megrontóiról, megkeserítőiről szól a zsoltár, akik gazdagságukkal, hatalmukkal erőszakosak, csalárd nyelvűek, félrevezetők, megtévesztők. Az Isten gyökerestől kitépi őket.
Történelmi háttér a felirat alapján: az edomita Dóég, aki valóban az Ószövetség legbecstelenebb alakja volt, aki Saul király besúgójaként a Nóbbeli papokat családostul kiirtotta (I.Sámuel 21-22). A templom említése későbbi időkre utal (Saul idejében nem állt még a templom).

3-9. vsz: A gonosz nyelv álnokságot tervel. A nyelvvel való visszaélőket Isten kitépi az élők földéből, a gazdagságuk nem lesz erősségük.

10-11. vsz: Bízom Isten irgalmában. A szövetségben élő ember, mint az olajfa táplál, gyógyít, megőrzi az egészséget.

Napi gondolat:
„Én pedig, mint zöldellő olajfa Isten házában,… áldlak téged örökké…” (zsoltárok 52:10-11).

A zsoltáros látja az embert, aki hazugsággal, gonosz beszéddel hatalmat, gazdagságot ér el. Hittel vallja a zsoltáros, hogy az ilyenek erőssége, mint a gazdagság is, kivágattatik, elvész.
Az Isten szövetségében élő ember a környezetében olyan, mint a zöldellő olajfa, mely az egészségét óvja az emberi szervezetnek, gyógyít, táplál.
Adja a mi Urunk, Jézus Krisztus, hogy beszédünk tápláljon, gyógyítson, óvja az egészséget. Ámen.

Imádkozzunk:
Úr Jézus Krisztus! Te vagy, aki megáldod a mi életünket, beszédünket. Adj erőt, hogy úgy tudjunk szólni, hogy a másik embernek épülésére, gyógyulására szolgálhasson. Ámen.
-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,--,

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése